İş / Staj Başvuru Süreci

 

Koç Topluluğu’nun başarısının temelinde stratejik yönetim yaklaşımımız ve değer yaratmayı esas alan holding yapımız yatmaktadır. Koç Holding merkezden koordine edilen İnsan Kaynakları, Finans, Stratejik Planlama, Kurumsal İletişim, Yatırımcı İlişkileri, Denetim gibi fonksiyonlar aracılığı ile şirketlerimize uzun vadeli stratejilerinde yol gösterilmektedir. Şirketlerimiz ise bu çerçeveler içerisinde bağımsız olarak çalışmakta, kendi süreçlerini yürütmektedirler. Bu felsefeden yola çıkarak İnsan Kaynakları yapımızda da aynı düzen söz konusudur. Holding merkez İnsan Kaynakları Direktörlüğü şirketlerimize ışık tutmak adına araştırmalar yapmakta, projeler yaratmakta, raporlama işlemlerini gerçekleştirmektediler. Her şirketimizin kendisine özel bir İnsan Kaynakları Departmanı olup, Holding merkezin yarattığı araçlardan faydalanabilir ya da kendi yarattıkları projeler çerçevesinde çalışanlarına yönelik çalışmalar yürütebilmektedirler.


Mevcut İnsan Kaynakları Yapımız itibariyle her şirketimiz iş ve staj kontenjanları için kendi başvuru havuzlarını oluşturmakta, talep ettikleri kanallar vasıtasıyla adaylara ulaşmaktadırlar. Adaylarımız şirketlerimize başvurmak istediklerinde iki yol izleyebileceklerdir.


1- İlgili şirketin kendi web sitesi üzerinden başvuru 2- Ticari portallar üzerinden başvuru : Koç Topluluğu şirketleri olarak çalıştığımız 3 ana ticari portal bulunmaktadır. Aşağıdaki linklerden bu portallardaki Koç sayfasına ulaşabilir, mevcuttaki şirketlerimize ait açık ilanları ve hangi şirketlerimizin o siteye üye olduklarını bulabilirsiniz. Siteler alfabetik sıraya göre düzenlenmiştir.

http://www.kariyer.net
http://www.secretcv.com
http://www.yenibiris.com


Başvurularınızın değerlendirmeye alınabilmesi adına şirketlerimizin açtıkları ilanları düzenli olarak takip etmenizi, başvurularınızı ilanlarımıza istinaden gerçekleştirmenizi ve özgeçmişinizi sürekli güncellemenizi tavsiye ederiz. Süreçle ilgili teknik sorunlarda, ilgili şirket ya da portallarla iletişime geçebilirsiniz.